Napište nám
rafty@rafty-vltava.cz

Zavolejte nám
+420 608 081 730

Vyšší Brod - Český Krumlov

Welcome to webside of our boats and rafts renting company. We operate on Vltava river and austrian rivers.

Nejoblíbenější trasa vodáků na Vltavě je plavba z Vyššího Brodu do Českého Krumlova

Dvoudenní výlet na Vltavě

Znáte to. Léto, voda, kemp a táborák. Patří to k sobě a my Vám tento zážitek rádi zprostředkujeme. Naše služby poskytujeme od Vyššího Brodu až po Boršov nad Vltavou. Nabízíme Vám možnost parkování zdarma v našem kempu Tábor Pod Hvězdami (v těsné blízkosti Českého Krumlova) a odvoz i s loděmi na místo, které si určíte jako začátek plavby. V kempu potom můžete Vaši plavbu ukončit. Pokud plánujete plout dále, na domluveném místě Vás vyzvedneme a odvezeme zpět do Českého Krumlova nebo si jen vyzvedneme lodě.

VIDEOPRŮVODCE NAŠÍ NABÍDKOU

 

 

  • Uźijte si zábavu na maximum na nejoblíbenější trase Vyšší Brod – Český Krumlov

 

Vyšší Brod – Český Krumlov (35km, 8-10 hodin)

 

1. den: Vyšší Brod – kemp Branná nebo U Fíka – (20 km, 4 hodiny)

Zastávky: klášter Vyšší Brod, město a hrad Rožmberk, kemp Braná a U Fíka

Jezy: Bílý mlýn, Horní mlýn (Herbertov), Rožmberk (Dolní mlýn)

 

2. den: Branná – Český Krumlov – (15km, 4 hodiny)

Zastávky: Na Pískárně, Kemp Nové Spolí, město a hrad Český Krumlov

Jezy: Jez Větřní - Pečkovský mlýn, U Papouščí skály (Konopa), U Rechlí,

U Liry, Mrázkův mlýn, U Jelení lávky

 

1.den

Město Vyšší Brod je nejčastější oblíbené startovací místo, kde ještě před plavbou můžete navštívit jeho klášter.
Na pravém břehu se můžete nalodit u kempu Pod Hrází, pod vyrovnávací nádrží Lipno II, nebo u přilehlého parkoviště. Po vyplutí za silničním mostem projedete peřeje a překonáte první jez Bílý mlýn a propust jezu U Horního mlýna, Herbertov. Stínem Vás svlaží zalesněné údolí s rulovými skalisky. Levý břeh vítá vodáckým tábořištěm U Tří veverek. Údolí se postupně rozšiřuje a odhalují se první budovy města a hrad Rožmberk, který se pyšně tyčí nad řekou. Před kamenným mostem poplujete kolem občerstvení s výstupním molem u pravého břehu, kde můžete vystoupit na obhlédnutí městečka a hradu. Podplutím mostu s blízkou restaurací a letní terasou vpravo se přiblížíte k jezu Rožmberk pod hradem, s možnou přestávkou na památky a občerstvení. Následně vplujete do téměř neporušené přírody Českokrumlovské vrchoviny přes táhlé peřeje, minete strmou stráň se skalními výchozy Český Jílovec. Zakotvit můžeme za sjízdným brodem v kempu Branná na pravém břehu, nebo po 100 metrech na protější straně ve známé vodácké baště a kempu U Fíka, na okraji osady Branná.

 

2.den

Dlouhou peřejí připlujete ke starému mostu osady Zátoň, řeka se postupně rozšiřuje a odhaluje ostrov, který obkroužíte zleva.
Minete chatovou oblast a už v před sebou uvidíte autokemp Na Pískárně na levém břehu řeky, 4 km před Větřní. Delší úsek stojaté vody vystřídá velký jez zvaný Pečkovský mlýn. který se sjíždí úzkou sportovní propustí v pravé části jezu, pro větší bezpečnost držte loď ve středu propustě. Pod jezem podplujete 3 mosty vedoucí do papírny. Po necelých dvou kilometrech mírného proudu za levým ohybem řeky čeká jez  Konopa u tzv. "Papouščí skály" poblíž Nového Spolí. Jez překonáme snadno, je nově upravený. Po mírné vodě kolem bývalé továrny Otavan připlujete ke známému tábořišti Nové Spolí na pravém břehu. Nenechte si ujít ohromující plavbu nebo procházku malebnou historickou částí města Český Krumlov. Překonáte celkem čtyři jezy, Na Rechlích, U Liry, Mrázkův mlýn a jez U Jelení Lávky. Kochejte se plnými doušky malebnými výhledy na státní hrad a zámek Český Krumlov, památku Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. 

 

  • Kochejte se jízdou po stopách dávných trampů - pro pravé romantiky
Potřebujete poradit?

Zavolejte nám
+420 608 081 730